Twoja droga do pracy marzeń!

Coaching kariery

„Rób to, co kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować.” – Konfucjusz

„Większość poszukujących, którym nie udało się znaleźć wymarzonej pracy, poniosła klęskę nie dlatego, że za mało wiedzieli o rynku pracy, ale dlatego, że za mało wiedzieli o sobie.” – Richard Bolles

Każdy z nas spędza w pracy prawie połowę swojego życia – a czasem nawet 2/3 życia – warto więc, aby dawała nam spełnienie i radość. Celem poszukiwań pracy marzeń powinna być praca nadająca sens naszemu życiu, czyli taka, która jest dla nas źródłem satysfakcji. A jeśli taka właśnie będzie, to z przyjemnością włożysz w nią całe swoje zaangażowanie, chęci, energię i kreatywność. Praca powinna być miejscem, gdzie można realizować swoje pasje na wielu płaszczyznach.

W odnalezieniu pracy marzeń ważna jest samoświadomość, a jest to znajomość własnych wad i zalet, umiejętność dostosowywania swoich możliwości i zasobów do zastanej rzeczywistości. Niektórzy się z nią rodzą, inni potrzebują ją wyćwiczyć. Ten, kto jest samoświadomy, umie znaleźć lub stworzyć sobie pracę marzeń. Odnosi się to również do innych obszarów takich jak, np. relacje międzyludzkie, kiedy to zna się swoje ograniczenia, ale również mocne strony i potrafi je wykorzystać, tworząc udaną znajomość, przyjaźń lub związek.

Pamiętaj również o tym, że dla odczuwania satysfakcji z pracy kluczowe znaczenie ma wewnętrzne poczucie kontroli. Oznacza to, że to Ty decydujesz, co chcesz robić, a nie jesteś pod wpływem czynników zewnętrznych – rodziny, znajomych, współpracowników czy nowego trendu, itp.

Czym jest coaching kariery?

Coaching kariery, to rodzaj coachingu, w którym koncentrujemy się na Twoim życiu zawodowym. Pomoże Ci odkryć Twoje talenty i predyspozycje, uniwersalne umiejętności, podjąć odpowiednie kroki związane z: planowaniem ścieżki kariery, zmianą pracy, wypaleniem i poprawą relacji w życiu zawodowym. Coaching kariery będzie dla Ciebie nieocenionym wsparciem w budowaniu satysfakcji z życia zawodowego, niezależnie od tego na jakim etapie kariery jesteś.

Coaching kariery, to nie doradztwo zawodowe, bo jest bardziej skoncentrowany na celach, bardziej dopasowany do indywidualnej sytuacji klienta i jego potrzeb. W coachingu, to klient ma decydujący wpływ na zakres kwestii poruszanych podczas sesji i to on jest odpowiedzialny za postęp w przybliżaniu się do celu. Coach kariery może towarzyszyć klientowi nie tylko podczas określania swoich celów zawodowych, ale także podczas realizacji planu poszukiwań, adaptacji w miejscu pracy lub doskonalenia osiąganych wyników.

Wybierz coaching kariery jeśli:

  • chcesz żyć w zgodzie z tym, co najbardziej lubisz robić, mieć poczucie sensu, radości i spełnienia;

  • marzysz o tym, by robić w życiu coś, do czego jesteś stworzony i co będzie Cię pasjonować;

  • zastanawiasz się nad zmianą kierunku swojej kariery i chcesz lepiej poznać siebie;

  • chcesz zwiększyć świadomość siebie, własnych talentów, motywacji, wartości i predyspozycji;

  • chcesz mieć jasno sprecyzowany cel zawodowy i możliwe kierunki działań;

  • chcesz doskonalić umiejętności efektywnego radzenia sobie w zmieniającym się środowisku pracy oraz zarządzania własną karierą.

Co mogę dla Ciebie zrobić jako coach kariery?

Każdy proces coachingu kariery wygląda inaczej. To Ty określasz kierunek, w jakim chcesz się poruszać. Coach zadaje pytania i zaprasza Cię do wykonywania zadań, korzystając z różnych narzędzi, które pomagają w stworzeniu indywidualnej MAPY PRACY MARZEŃ.

Praca marzeń, to czasem długa droga odkrywania: kim jesteś, co tak naprawdę chcesz robić i jaką wartość możesz dać innym. Ale nic nie zadzieje się samo. Pamiętaj, że zmiana zaczyna się od Ciebie, bo Ty znasz siebie najlepiej i jesteś ekspertem swojego życia!

Moją rolą jest pomóc Ci się o tym przekonać. Jako coach jestem w tym procesie towarzyszem Twojej podróży, Twoim „lustrem”. To Ty określasz z jakiego szczytu chcesz zobaczyć swoją drogę do pracy marzeń.

Jestem tu dla Ciebie

Zapraszam Cię na pierwsze NIEODPŁATNE spotkanie.
Każdego traktuję indywidualnie dlatego pierwsze spotkanie jest bardzo ważne, aby wybrać jak najlepszą metodę współpracy.

 

Zawodowy proces coachingowy ma na celu pomóc Ci w zaprojektowaniu nowego etapu na drodze zawodowej i dlatego jest rozłożony w czasie. Proces indywidualnego coachingu kariery, to około 7-10 spotkań. Każda sesja coachingowa trwa do 1,5 h, pomiędzy którymi realizujesz zadania domowe. Elementem procesu może być skorzystanie z narzędzia diagnostycznego, które wskaże Ci m.in. Twoje mocne strony i obszary do poprawy.

Formularz kontaktowy

Dane kontaktowe

[email protected]
Renata.Driscoll_Warsaw
Renata Driscoll Training Consulting Coaching
© Copyright 2019 - Renata Driscoll