Kolory Twoich zachowań, stylu komunikacji i funkcjonowania

Konsultacje 1:1 - Efektywność osobista z Insights Discovery

Zamień frustrację na fascynację!

Być możesz zastanawiasz się co dalej? Myślisz sobie: jak mogę wykorzystać swój potencjał? A może nawet dobrze siebie nie znasz i w związku z tym nie możesz w pełni rozkwitnąć i pracować tam, gdzie naprawdę chcesz? Kim naprawdę jesteś? Jak funkcjonujesz?

Może Twoja frustracja wynika z tego, że nie potrafisz „czytać ludzi”? A przez to Twoja ścieżka zawodowa nie wygląda tak, jak chcesz żeby wyglądała?

 

Jeśli szukasz pracy, chcesz zmienić pracę, chcesz awansować albo po prostu chcesz lepiej funkcjonować w pracy i w życiu prywatnym, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość: mogę Ci pomóc 🙂

 

Zapraszam na konsultacje jeśli chcesz:
Odkryć jaki jest Twój typ osobowości
Określić swój preferowany styl funkcjonowania
Określić obszary, w których możesz się rozwijać
Dowiedzieć się, co Cię motywuje
Zidentyfikować swoje mocne strony
Zwiększyć efektywność relacji z innymi
Nauczyć się wywierania wpływu

 

 

Zabiorę Cię w fascynującą podróż wewnątrz siebie – otrzymasz swój unikalny Profil indywidualny i dowiesz się jaki jest Twój styl funkcjonowania według metody Insights Discovery®.

 

To dopiero początek podróży…reszta zależy od Ciebie!

Co zyskujesz?

Cele i korzyści:

 • Poznasz siebie i zacznie lepiej rozumiesz innych.
 • Rozwiniesz się w zakresie efektywnego budowania relacji z innymi.
 • Poznasz swoje mocne strony oraz ewentualne obszary do rozwoju, które wynikają ze stylu poznawczego oraz Twoich preferencji – dzięki temu będziesz umiał/-a planować oraz realizować swój rozwój interpersonalny.
 • Nauczysz się aktywnie adaptować swój styl komunikacyjny i zdobytą wiedzę w budowanie relacji.
 • Znajomość Twojego profilu pozwoli Ci rozwijać umiejętności interpersonalne, podnosić efektywność zespołu oraz tworzyć bardziej pozytywne, a zarazem bardziej wydajne środowisko pracy.
 • Język czterech energii kolorystycznych ułatwi Ci zapamiętanie treści warsztatu, pomoże szybko je wykorzystać i znajdziesz ich długofalowe zastosowanie.

Kompetencje, które zdobędziesz:

 • Świadomość własnych zasobów, ograniczeń i stylu funkcjonowania.
 • Znajomość odmiennych stylów funkcjonowania.
 • Adaptacja i akomodacja zachowań.

Co to jest Insights Discovery?

Insights Discovery, to model opisujący indywidualny styl funkcjonowania człowieka.

Główna idea narzędzi i programów opartych na modelu Insights Discovery, to wzajemne poznanie i zrozumienie swoich zachowań, ich akceptacja oraz taka modyfikacja, która umożliwi maksymalizowanie korzyści płynących ze współpracy z innymi ludźmi.
Dzięki Insights Discovery możesz lepiej zrozumieć siebie, swoje reakcje i tendencje, a także możesz bardziej świadomie spojrzeć na innych i dostrzec podobieństwa oraz różnice między ludźmi. Każdy ma inne pragnienia i dążenia, i niezależnie od kierunku jaki wybierzesz, Insights pozwoli Ci opracować skuteczne rozwiązania, a dzięki temu osiągniesz zarówno swoje cele zawodowe, jak i prywatne.

Jak działa model?

System Insights Discovery operuje językiem kolorów, który jest łatwy do wykorzystania i zapamiętania. Wykorzystuje pojęcie energii kolorystycznych dla opisania preferencji osobowościowych C.G. Junga: niebieska, zielona, żółta, czerwona. Cztery energie kolorystyczne odzwierciedlają cztery style funkcjonowania, cztery typy behawioralne, powiązane z charakterystycznymi kompetencjami psychologicznymi.
Ten prosty język ułatwia zrozumienie metody oraz profilu, a także jest łatwy do zapamiętania i zastosowania w codziennych interakcjach.

Każdy z nas ma w sobie wszystkie cztery energie kolorystyczne – dopiero ich unikalna kompozycja odzwierciedla Twoją WYJĄTKOWOŚĆ.

 

Być może, czytając charakterystykę kolorów, zacząłeś myśleć o kimś, kogo znasz, a może o sobie. Zastanów się także, jak dobrze i jak często, w swoim odczuciu, korzystasz z danej energii kolorystycznej. Kiedy korzystasz ze swojej czerwonej/żółtej/zielonej/niebieskiej energii? Jak się to przejawia w Twoim zachowaniu? Kiedy korzystanie z tej danej energii przynosi Ci najlepsze rezultaty? Czy przypominasz sobie kogoś, kto często sięga po tę energię?

Może to wszystko wydaje się skomplikowane, ale takie nie jest. Nie martw się, wszystko wytłumaczę Ci w czasie naszego spotkania feedbackowego (konsultacji).

Czym jest Profil Indywidualny?

W czasie konsultacji otrzymasz swój Profil Indywidualny, który powstaje na bazie odpowiedzi udzielonych przez Ciebie w Kwestionariuszu Preferencji Insights Discovery, którego wypełnienie zabiera zwykle około 25 minut.

Profil opisuje Twój preferowany styl funkcjonowania. Z tą wiedzą możesz budować lepsze relacje z innymi, bardziej efektywnie i harmonijnie pracować zespole oraz skuteczniej zarządzać ludźmi.

Profil Indywidualny Insights Discovery jest:

 • narzędziem wspomagającym rozwój indywidualny pracownika oraz całego zespołu.

 • dokument ten jest doskonałym wsparciem dla ludzi w pogłębianiu wiedzy na temat samych siebie, swojego stylu działania i jego wpływu na relacje z innymi osobami w środowisku pracy.

 • profil wskazuje kierunki rozwoju osobistego, pomagając zwiększyć efektywność działań zarówno na gruncie prywatnym jak i zawodowym.

Profil (wersja podstawowa) zawiera informacje z zakresu Twojego:

• Ogólnego stylu funkcjonowania
• Mocnych i słabych stron
• Wartości wnoszonych do zespołu
• Komunikowania się
• Nieuświadomionych aspektów wizerunku
• Typu antagonistycznego
• Wskazówek dotyczących dalszego rozwoju
• Grafy ukazujące styl funkcjonowania zarówno w okolicznościach sprzyjających jak i w stresie oraz pracę adaptacyjną.

Forma konsultacji

W trakcie indywidualnego spotkania wykorzystane zostaną następujące metody pracy:

 • interaktywny warsztat na temat modelu Insights – zrozumienie modelu jest kluczowe, aby dobrze zrozumieć swój Profil Indywidualny.

 • ćwiczenia indywidualne.

 • informacja zwrotna na temat Twojego profilu w formie sesji coachingowej.

 

UWAGA: Konsultacje poprzedza wypełnienie on-line Indywidulanego Profilu Insights Discovery.

 

Czas trwania konsultacji: 3h

1,5 h – mini warsztat z metody Insights Discovery
1,5 h – sesja feedbackowa dotycząca Twojego profilu

Możemy odbyć konsultacje na jednym posiedzeniu lub w podziale na dwie części.

Opinie Klientów

„Renata Driscoll jest jedną z najbardziej energetycznych osób jakie znam. Do rozwiązania każdej bolączki lub trudności używa innego narzędzia, jednocześnie żonglując nimi umiejętnie w trakcie trwania sesji. Mam poczucie, że nasze spotkania nadają mojej karierze właściwy tor, a jednocześnie coraz lepiej poznaję siebie, swoje mocne strony i uczę się jak je wykorzystywać w osiąganiu celów biznesowych.”

Ilona, manager, branża IT

„Gorąco polecam konsultacje Insight Discovery z Renatą. Test okazał się bardzo trafny. Jestem bardzo zadowolona z tego czego się nauczyłam na temat siebie.
Na początku Renata wysłała mi link do 20 minutowego testu, który wykonałam w domu. Po dostaniu wyników, spotkałyśmy się na sesję, gdzie Renata wytłumaczyła mi bardzo dokładnie na czym polega cała metodologia, przeanalizowała ze mną mój profil, jak i dała wskazówki jak korzystać ze zdobytej wiedzy w codziennych relacjach, czy to prywatnie, czy służbowo.
Uważam, że Renata jest świetna w tym co robi dlatego postanowiłam kontynuować współpracę i skorzystać z prowadzonych przez nią sesji coachingowych.”

Małgorzata, manager, branża nieruchomości

„W mojej opinii Insights Discovery to doskonałe narzędzie pozwalające na zrozumienie różnic w zachowaniach współpracowników czy podwładnych, co prowadzi do lepszej komunikacji w pracy zespołowej a w konsekwencji do poprawy efektywności pracy. Może stanowić wsparcie w rozwoju umiejętności kierowania i motywowania zespołu a także pomaga zajrzeć w głąb siebie i popracować nad rozwojem osobistym.
Metodę poznałam dzięki Renacie Driscoll, którą bardzo cenię za profesjonalizm oraz pozytywną energię. Posiada dużą wiedzę nie tylko z zakresu metody Insights, ale przede wszystkim ma ogromne doświadczenie biznesowe. Ponadto, co pragnę podkreślić, to jej duża uważność oraz wnikliwe słuchanie, a dzięki temu umiejętność dopasowania się do osobowości i potrzeb uczestnika warsztatów. Posiada wszystkie cechu dobrego trenera.”

Liliana, dyrekto zarządzająca, branża IT

Nie zmarnuj swojej szansy!

© Copyright 2019 - Renata Driscoll