Single Blog

Górny i dolny bieg rzeki

W ramach ćwiczenia uważności dostałam od mojej trenerki piękną bajkę napisaną przez Donalda Ardella.

„Wiele lat temu mieszkańcy Krainy w Dolnym Biegu Rzeki zauważyli pierwszych ludzi w wodzie. Kilkoro bardzo starych ludzi pamięta, ze w tamtych czasach możliwości ratunku były bardzo ograniczone. Opowiadają, że często ciągnęło się godzinami wyciąganie z wody 10 ludzi, spośród których uratowało się zaledwie kilka.

Liczba osób w wodzie w ostatnich latach drastycznie wzrosła, lecz mieszkańcy Krainy w Dolnym Biegu Rzeki stawili temu wyzwaniu czoło w sposób godny podziwu. Wymyślony przez nich system ratunkowy zasługuje na miano jedynego w swoim rodzaju. Większość ludzi, którzy zostali zauważeni w pienistych falach rzeki, może zostać dziś uratowana w czasie 20 minut, a wielu z nich nawet mniej niż w 10 minut.  Tylko nieliczni toną zanim ktoś przyjdzie im z pomocą. Jest to ogromny postęp w porównaniu z tym, co było w przeszłości.

Mieszkańcy Krainy w Dolnym Biegu Rzeki z nieukrywaną dumą opowiadają o nowym szpitalu przy rzece, o flotylli łodzi ratunkowych, która jest zawsze w stanie gotowości, o rozbudowanej strukturze organizacyjnej, o wszelkich niezbędnych pomocach ratunkowych oraz o świetnie wyszkolonych i zmotywowanych ratownikach, którzy w każdej chwili są gotowi ryzykować swoje życie, by wydobyć ofiary z niebezpiecznych wirów rzeki. Oczywiście koszty tego są ogromne, ale mieszkańcy Krainy w Dolnym Biegu Rzeki są zdania, że należy dołożyć wszelkich starań, by uratować ludzkie życie.

Kilka osób wielokrotnie pytało o Krainę w Górnym Biegu Rzeki, skąd pochodzą potencjalni topielcy, jednak nie wzbudzili powszechnego zainteresowania.

Wydawać by się mogło, że wszyscy tak bardzo zajęci są tym, by pomóc osobom, które wpadły do rzeki, że nikt nie ma czasu by ustalić w jakich okolicznościach Ci wszyscy ludzie dostali się do niej.”

Dla przypomnienia 7 filarów ćwiczenia uważnej obecności:

  1. Nie osądzaj
  2. Bądź cierpliwy
  3. Miej świeży umysł
  4. Ufaj
  5. Nie wysilaj się
  6. Akceptuj
  7. Odpuść sobie

Cały post o tym „Jak redukować stres uważnością” możesz przeczytać tutaj.

Dziękuję, że tu jesteś 🙂

Renata

Comments (0)

© Copyright 2019 - Renata Driscoll